להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

הודעות אבל

 סנ"צ בדימוס מיכה מאור ז"ל 

במלאת שנה ללכתו, ממחלה קשה, של חברנו סנ''צ (גימ') מיכה מאור ז''ל, התקיים, ב-15.6.20, טכס אזכרה לזכרו, בבית העלמין במודיעין, בהשתתפות בני משפחה ומוקירי זכרו. את עמותת הכומתות הירוקות ייצגו מספר חברים שעבדו שנים רבות אתו. אלכס זליקוביץ', מ''מ יו''ר העמותה, העלה על נס את פועלו רבת השנים, והיה גם ממקימי ומייסדי חטיבת המודיעין במשמר הגבול. תנחומינו למשפחה !!!

ועוד על מיכה, מפרסומים שונים :
סיפורו של מיכה מאור הוא אבן דרך בהיסטוריה של המדינה. נולד בגרמניה ב-1933. נלקח למחנה ריכוז ביוגוסלביה, עלה לארץ ביוני 1945 ושהה במשך עשרה ימים במחנה עתלית. בהמשך החל בקריירה צבאית, שירת בצנחנים ובגדוד 890, ושימש כשליש של רפאל איתן (רפול). לאחר שחרורו החליט ללמוד צילום בגרמניה. הוא בכלל חלם להיות צלם, אך המדינה קיבלה אותו למוסד והטילה עליו משימה מאוד מעניינת. תחילה הציעו לו לעבוד בשמירה במעבדת צילום בגרמניה, שלימים הוא גם ניהל אותה.
ב-1960, קרא לו המנהל הכללי של המוסד שישב בגרמניה, לחדור להיכנס לפרקליטות הגרמנית בפרנקפורט ולמשרד של ד"ר פריץ באוור, שהיה התובע הכללי של מדינת הסן בגרמניה.
מיכה מאור נכנס אל המשרד של הפרקליט, ושם החל לצלם את המסמכים. הוא לא ידע מה הוא מצלם אבל הבחין בתמונתו של אייכמן. מיכה מספר : "לא ידעתי שזה הוא, אבל היה כתוב 'אוברשטורמן פיהרר אדולף אייכמן'. מישהו אחר שעבר את השואה ואין לו עצבים חזקים היה מתמוטט שם. לא קראתי, רק צילמתי. נתקלתי בהרבה צלבי קרס, הרבה חתימות של קציני אס.אס מפורסמים. עד כמה שזכור לי היה גם מסמך של אדולף היטלר בעצמו. תארו לכם שאני כיהודי, ניצול שואה, נוגע בנייר אותנטי של היטלר, נוגע ומצלם. נסעתי ברכבת לפרנקפורט עם תיק ג'יימס בונד שהיה מצויד במצלמת לייקה, עם דורגל, ועם ציוד תאורה, פנס וסרטים כמובן. אמנם לא הייתה הכנה מוקדמת אבל אני הייתי קצין בצנחנים, מאומן בנשק וגם בקרב מגע. הייתי ספורטאי, ולא פחדתי משום דבר ".
מיכה מאור ארז את הצילומים בדואר דיפלומטי והרגיש שמשהו עומד לקרות. "שבוע או שבועיים לאחר מכן הביאו את אייכמן ארצה ואז היה ברור שהמסמכים האלה יהיו עדות חיה כתובה על ידי הנאצים עבור המשפט של אייכמן", הוא אומר.
מיכה ייזכר כאיש שתיעד עבור המוסד את המסמכים שבאמצעותם ניתן היה להוכיח חד משמעית את מעורבותו של אייכמן בפתרון הסופי. בלי המסמכים האלה אי-אפשר היה להוכיח בצורה מלאה שזה היה אייכמן.
ארגון השוטרים הבינלאומי, מסניף גרמניה, שמע שהוא חולה, העניק לו אות ידידות על פועלו לחיזוק הקשרים בין חברי הארגון הישראלים לגרמנים. העיטור שקיבל הוא הגבוה ביותר שמעניקה משטרת גרמניה.
יהי זכרו ברוך !!!

 מיכה מאור

נצ"מ בדימוס אליהו (אלי) דדון ז"ל

חברי עמותת הכומתות הירוקות אבלים על לכתו של חברנו ומשתתפים בצער המשפחה

ההלוויה תתקיים ביום חמישי, כה' אייר-סיוון תשע"ו, 02/06/2016,

בשעה 11:00 בבית העלמין ירקון, באולם ההספד חסד.

יושבים שבעה מיום ראשון 05/06 בין השעות 11:00- 18:00

בבית המנוח, בכתובת: רח' פנקס 50 ת"א (ק' ב' דירה 2)

לחץ כאן לצפייה בדברי ההספד

תנ"צ רומן יגל ז"ל הלך לעולמו

לחץ כאן לקריאה אודות רומן יגל ז"ל

תת ניצב בגימ' אברהם לווין הלך לעולמו

חברי עמותת כומתות הירוקות מודיעים בצער רב על פטירתו של תת ניצב בגימ' אברהם לוין. הלווייתו תתקיים בתאריך 17.07.15 בשעה 11:00, בבית העלמין סגולה בפתח תקווה בחלקת וותיקי ההגנה.

יושבים שבעה בבית המנוח בכתובת: רחוב יהוד 8, פתח תקווה.

 

עמית גיטלי ז"ל 

חברי עמותת הכומתות הירוקות משתתפים בצער משפחת גיטלי

 

 

לאבי גיטלי גזבר ומזכיר העמותה

ולמשפחתו

 

חברי עמותת הכומתות הירוקות אתכם באבלכם על מותו בטרם עת של בנכם

 

עמית גיטלי ז"ל

 

שלא תדעו עוד צער

 

ההלוויה תתקיים ביום ראשון, כ"ג בניסן תשע"ו 1.05.2016, בשעה 16:30, בבית העלמין כפר סמיר, שער תמר (הכניסה הדרומית של העיר חיפה).

 

המשפחה יושבת שבעה מיום א' 01/05/16 בביתם בחיפה, ברח' פינסקר 61/2