להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

סיוע לשוטרים בודדים

מפגש מיוחד ומרגש התקיים בתאריך 12.2.2017, בבסיס האימונים החיילי של משמר הגבול בבית חורון, במעמד מפקד הבסיס, תת ניצב שמעון דדון, סגל הפיקוד של הבסיס, החתום מטה וחתני/כלות השמחה, כ-50 שוטרים/ות המוגדרים ומוכרים על ידי שלטונות צה"ל כ"חיילים בודדים".


במהלך האירוע, מפקד הבסיס בירך את הנוכחים ובדבריו ציין את התרומה של עמותת "הכומתות הירוקות" למען השוטרים/ות הבודדים ולרווחתם, לאורך השנים.


היה מרגש לשמוע את השוטרים/ות המשתתפים, כל אחד וסיפור חייו.


חלק הארי של השוטרים/ות עזבו את משפחותיהם, חבריהם ואת ארצות מוצאם, בהן חיו בנוחות וברווחה, על מנת לעלות לישראל ולשרת את המדינה

 

 

08


דבר זה ראוי להערכה רבה, בעיקר בימים אלה, כשאנו עדים לתופעה של השתמטות משירות צבאי מצד ציבור שלם.


התרגשתי, עד דמעות, לשמוע את סיפורו של שוטר, טירון בודד, כשסיפר שהוא בן 34 ואת מלחמתו הארוכה מול השלטונות על מנת שיאפשרו לו להתגייס למג"ב ולמלא את חובתו כיהודי במדינת ישראל.


רגשו בסיפוריהן גם השוטרות הצעירות שעשו הכול בכדי להגיע לארץ, להתגייס ולעשות שירות משמעותי וקרבי בישראל. התמלאתי בגאווה כאשר המשתתפים פנו למפקד בסיס ההדרכה וביקשו את מעורבותו על מנת שבסיום ההכשרות יקבלו שיבוץ לשירות במקומות המשמעותיים (והמסוכנים) ביותר.


אין ספק בלבי, כי מדינת ישראל התברכה באוכלוסיה צעירה ואיכותית, היכולה לשמש דוגמא ומופת לכל עם ישראל. לרגע חזרתי בזיכרונותיי לימים שבהם הייתי אני עצמי במצבם (השנה 1966), כעולה חדש, המשתתף בטירונות לשוטרי חובה.


הנני לאחל לכולם המשך טירונות נעימה והצלחה בדרכם המבצעית במשמר הגבול.

 

 

"אשרי העם שאלה הם בניו".


בברכה

אלכס זלקוביץ, נצ"מ (בדימ')
סגן יושב ראש עמותת הכומתות הירוקות