להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

רוני יוספוב

"סמ""ש רוני יוספוב ז""ל, בן לאדיק וסטלה, נולד בקווקז ב-11.2.83 ועלה עם המשפחה בשנת 1989. הוא היה הילד השני במשפחתו שכללה 5 אחים: רמי, רוני, אמיל, נחמיה ורותם.
גדל במגדל העמק, למד בבית הספר היסודי שלום עליכם וסיים את העל יסודי והתיכון באורט רוגוזין שבמגדל העמק. התחנך בעיקר כדי לתת כבוד ולעזור לזולת כמה שיותר. במשך חייו היה חרוץ מבחינה נפשית ופיזית והיה גם מאוד חזק.
לאחר סיום 12 שנות לימוד בחר להתנדב ולעשות שנת שירות בניר העמק שבעפולה. הוא היה שם חניך לבני נוער בגילאי ה-15 וה-16 אך מאחר שחלומו היה להתגייס למשמר הגבול הוא עזב באמצע והתגייס ב-20.3.02 למשמר הגבול. הוא עבר את הטירונות כשהוא מרוצה מאוד ואף ניסה להכנס למסתערבים של משמר הגבול אך לא הצליח ובכל זאת לא וויתר על חלומו.
את שירותו התחיל בג'נין, כשהוא מגיע כל שבועיים או יותר הביתה, ולא הראה אפילו פעם אחת שקשה לו או שנשבר לו. לאחר 8 חודשים עבר לשכם וגם שם התחבר מאוד לחברים ואהב מאוד את העבודה.
ב-6.4.03, כחודשיים וחצי מאז שעבר לשכם, יצא למשמרת רגילה עם ג'יפ כשהוא נוהג עליו ואיתו מפקד, חובש ולוחם. הם קיבלו התראה בקשר על ניסיון חדירה של מחבל לאחד מהיישובים. בהיותם נוסעים לכיוון המחבל טעה רוני כשהוא עלה על נתיב חסום. כשניסה לנסוע לאחור התהפך הג'יפ ורוני נהרג במקום.
רוני, בן 20 בנופלו, היה אהוב מאוד על משפחתו. היה האבא והאמא השני של האחים הקטנים. אהוב מאוד על חבריו. היה קונה בחיוכו את כל העולם. הוא היה בקשר עמוק מאוד עם אחיו הבכור רמי והם היו יותר חברים מאשר אחים.
רוני נהרג בפעילות מבצעית ב-6.4.03, נהרג על קידוש השם. יהיה זכרך ברוך ולעולם לא נשכח אותך."
גיל: 20
תאריך לידה עברי: כ"ח שבט תשמ"ג
תאריך פטירה עברי: ד' ניסן תשס"ג
תאריך פטירה: 06.04.2003
חזרה