להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

פסקל אברהמי

רב נגד פסקל אברהמי ז"ל עלה לישראל בשנת  1977 מצרפת .
הוא שירת בסדיר בגדוד 202 של הצנחנים ובשנת 1985 התגייס לימ"מ בתפקיד לוחם וצלף ביחידה.
במהלך שירותו זכה לשני עיטורים מטעם משטרת ישראל : בשנת 1990 , זכה בעיטור האומץ על חיסול חוליית מחבלים ובשנת 1995 זכה בעיטור המופת כשהסתער על שלושה מחבלים שהיו בדרכם לפיגוע .
פסקל נהרג בתאריך 18 לאוגוסט 2011 מירי מחבלים בגבול ישראל מצרים, בהיותו בן 49 והותיר אחריו אישה סימה ושלושה בנים :טל ,מתן ואוהד ,הורים ניקול ואליהו ושני אחים פיליפ ואוראל .
במסגרת כתבה שנערכה על פסקל בעיתון "ישראל היום" לפני כשנה שבכותרתה "גיל : 48 מקצוע : לוחם" בין יתר הדברים אשר אמר פסקל ביחס לפעילותו ביחידה אמר" צניעות, אני מבקש שתכתוב הכול בצניעות ". בהלוויה ספד לו מפקד הימ"מ :
" הלוחם מס' 1 ,אנחנו עומדים כאן ולא מצליחים להאמין על האובדן .גם אתמול קפצת וחתרת למגע עם המחבלים ,לא התמהמת לרגע,נכנסת למסוק והגעת להיתקלות עד לחיסול המחבלים בקרב פנים מול פנים ,בגבורתך הצלת רבים .לא סתם קראו לך ביחידה "האיש והאגדה" .יותר ממחצית חייך הקדשת ליחידה ולמדינה ואנחנו מבטיחים להמשיך בדרכך , חיית כלוחם ונפלת כלוחם. משטרת ישראל ומדינת ישראל כולה מרכינה ראש בפני גדולתו של אדם אשר הקריב את חייו למען בטחונה .

"יהיה זכרו ברוך"  .
 

ימ"מ זה שנים נפרטות  לימים ולילות, חבורה נפלאה העושה את המלאכת. הם חומה של מגן מרקמה אנושית זו איננה גדר של מתכת. עת רבה מתמשך מסעם והדרך לא דרך אגב- היא שזורה בגבורה ובכאב. יומיום הם נושאים משאם על הגב, אך היום הוא מוטל על הלב.
זה פסקל חסר בשורה והא הן תמיד יתייצב מול איום ולנוכח כל סכנה. עכשיו תורך אלי, עכשיו אתה, הובל נפשו למעגן בטוח,
המצא לו מנוחה נכונה.    

מאת אליק רון (ניצב בדימוס) מפקד ימ"מ לשעבר .
גיל: 49
תאריך לידה עברי: כ"ד אייר תשכ"ב
תאריך לידה: 28.05.1962
תאריך פטירה עברי: י"ח אב תשע"א
תאריך פטירה: 18.08.2011
חזרה