להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

עמאד אבו חמד


רש"ט עמאד אבו חמאד ז"ל, בן אמריה ויוסף, נולד ב-18.7.1961 בדלית אל כרמל. זכה לגדול בחיק משפחה שהעניקה לו חום והרבה אהבה.
את לימודיו החל בביה"ס היסודי בכפרו. לאחר סיום היסודי בהצלחה רבה, המשיך לימודיו בתיכון ע"ש קיפטאן חלבי, סיים בהצלחה וקיבל את תעודת הבגרות.
לאחר גיוסו בתאריך 9.5.79, החל עמאד את המסלול הצבאי ביחידת הצנחנים וכבר שם התגלו בו התכונות היפות והטובות שהיו בו במשך שנות חייו הקצרות. סיים בהצטיינות קורס צניחה וקורס רגמים.
לאחר שחרורו מצה"ל ב-8.5.82 ומתוך שאיפה להתקדם בחיים, המשיך ללמוד במכללת תל חי במגמת הנדסה, סיים בהצלחה את לימודיו. וקיבל תואר הנדסאי.
יחד עם שאיפתו לשלמות והתקדמות, ידע לטפח יחסי חברות מצוינים. חברים הרבו לבקרו והוא אהב לעזור לזולתו ולמשפחתו. לאחר סיום לימודיו, התגייס לשירות בתי הסוהר וכן עבד במחלקת הביטחון בנמל חיפה.
בהמשך התגייס למג"ב דרום למתקן 212, כלוחם. מפקדיו וחבריו מרבים לספר על נאמנותו, תרומתו, התנדבותו ודבקותו במשימותיו.
עמאד היה בעל נשמה עדינה, אהב מוסיקה וניגן על עוד וכינור. הוא גם אהב ספורט והתעניין במיוחד בתחום הכדורגל. בתקופה זו התארס עם צעירה מבנות הכפר בשם חסיבה והם עמדו להתחתן ולהקים משפחה. כולם ציפו לראות בהתקדמותו גם בתחום העבודה וגם בחייו האזרחיים, אך לדאבון הלב נקטף פרח זה בדמי ימיו עוד בטרם נשא את אשתו ובטרם השלים את כל שאיפותיו.
ביום ה-22.5.1988 נפל בעת מילוי תפקידו במג"ב ובאותו יום נערכה לו הלוויה עם משמר של שוטרי מג"ב ובהשתתפות אלפים שהלכו אחר ארונו.
הניח אחריו הורים, אחים ואחיות.
"יהי זכרו ברוך לנצח נצחים".
גיל: 27
תאריך לידה עברי: ה' אב תשכ"א
תאריך פטירה עברי: ו' סיון תשמ"ח
תאריך פטירה: 23.05.1988
חזרה