להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

נתן יסאיס

s "נתן נולד בשנת 1984 ביוזהבה שבאתיופיה, ועלה לארץ בשנת 1991 במבצע שלמה, מתוך אהבתו הרבה לארץ ישראל.
עם עלייתם, התיישבה משפחתו במרכז קליטה כדורי בסמיכות לעפולה. נתן החל ללמוד בביה""ס לביא בקיבוץ לביא שליד צומת גולני ולאחר מכן המשפחה עברה להתגורר בעיר לוד ושם החל נתן ללמוד בביה""ס יסודי רמב""ם. לאחר מכן עבר לפנימיית כפר בתיה שם קיבל חינוך טוב מאוד בביה""ס שידע לתת לו ערכים. בפנימיה היה חלק בלתי נפרד מקבוצת ילדים מדהימה שתרמה רבות בסיוע לקהילה, ותרומתם האחד לשני בפתרון מצוקות ומציאת אידאלים לבניית גוש חזק להצלחה בהתאקלמותם בארץ ישראל.
נתן היה אדם מיוחד ותמיד עשה מה שהאמין בו. היה מוביל את החברים והמשפחה, והיה בעל דעות מוצקות משלו. נתן אמר לחברים שחייבים לתרום למדינה ולהתגייס לצה""ל לתפקיד לוחם ולעשות הכל למען המדינה. לנתן לא היו לבטים באשר לגיוסו לצה""ל, הוא הגיע לבקו""ם ושם ביקש לשרת רק במשמר הגבול, כלוחם. הוא עבר טירונות והוצב ביחידה במג""ב ירושלים, יחידה שבה לצערנו מצא את מותו.
בפעילות בהר הדר באזור עוטף ירושלים, בעקבות זריקת אבנים של פלסטינאים על צוותי מג""ב, רץ נתן בניסיון לתפוס את זורקי האבנים שהפריעו לבניית גדר ההפרדה, הוא נפל תוך כדי ריצה קיבל מכה והובהל לבית חולים הדסה עין כרם, שם מצא את מותו בנסיבות קשות על הגנת המולדת.
נתן היה אדם בעל שיעור קומה ויכולות גבוהות וכן כיבד את הזולת מאוד. תמיד היה ראשון לכל מטרה ולכל סיוע שהתבקש ממפקדיו ואהב מאוד לעזור לחבריו. מפקדיו וחבריו ליחידה סיפרו עליו שהיה לוחם מהשורה הראשונה, צנוע, ביישן ומיוחד מאוד, ""לוחם מזן אחר"".
נשיא המדינה, מר משה קצב, ציין את פועלו של נתן בעת ביקורו אצל ההורים, כפי ששמע ממפקדיו על היותו דוגמא למופת, כלוחם וכאדם.
נתן היה אדם מיוחד ותמיד עשה מה שהאמין בו. הוא הוביל את החברים והמשפחה, והיה בעל דעות מוצקות משלו. אדם ביישן, צנוע ובעל כבוד גדול מאוד להוריו, למשפחתו ולבריות שחיבבוהו מאוד. כשמו כן הוא ""נתן"" - תמיד ידע לתת ולא רצה לקבל.
הותיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות: טרונגו, גביאיו, אצ'מי, דרג'ה, מוליה, ממיט ושיבשי.
יהי זכרו ברוך."
גיל: 21
תאריך לידה עברי: ה' תמוז תשמ"ד
תאריך פטירה עברי: כ"ו סיון תשס"ה
תאריך פטירה: 03.07.2005
חזרה