להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

סלים אל הוזייל

"סלים אל - הוזייל נולד בשנת 1945. בן למוחמד בשבט אלהוזייל בדרום. גדל והתחנך בכפרו על מסורת בדואית עתיקת יומין. אהב לטייל בדיונות החול של מדבריות הדרום, הכיר כל גבעה וכל ואדי, למד את מקצוע הגששות משחר נעוריו. התחתן עם בחירת ליבו טורפה ונולדו לו שישה ילדים. סלים עבד בכל מיני עבדות מזדמנות, היה בחור עם רצון עז ולא פחד מעבודה קשה. היה מוכן לעבוד בכל עבודה, ובלבד שיוכל לפרנס את בני משפחתו. לכן לא היה חסר לו דבר. היה מסודר מכל הבחינות, הן משפחתיות והן כלכליות וחברתית. היה מאוד אהוב על בני שבטו.
לאחר מלחמת יום כיפור החליט להתגייס לכוחות הביטחון על מנת לתרום את חלקו בביטחון המדינה כמו שאר בני שבטו. בשנת 1974 התגייס למג""ב. היה בחור אמיץ, אהוב על חבריו ליחידה ועל מפקדיו, מוכן לקבל כל משימה שהוטלה עליו ולסיימה בהצלחה.
ב 12.4.1977 היה בחופשת רגילה שקיבל מהיחידה, כדי לחנוך את הבית שבנה לעצמו בכפר. הוא הקים אוהל גדול, על מנת לארח את כל האנשים הרבים המוזמנים למסיבה הגדולה. לאחר המסיבה היה בדרכו חזרה ליחידה, ונהרג בתאונת דרכים. האוהל אשר הקים לחגיגה, שימש את בני המשפחה לתקופת האבל כדי להתייחד עם בני המשפחה האבלה והחברים.
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין של שבט אלהוזייל. השאיר אחריו אישה ושישה ילדים קטנים - הבת הבכורה הודה היתה בת 12 שנים, בנו עבד 8 שנים, ג'מאל 6 שנים, דלאל 5 שנים, נואל 3 שנים ובנו הקטן אמיר - בן 8 חודשים בלבד."
גיל: 35
תאריך לידה עברי: ט"ז תמוז תש"ה
תאריך פטירה עברי: כ"ד ניסן תשל"ז
חזרה