להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

מוחמד ג'ואמיס

"מוחמד עותמן ג'ואמיס נולד ב- 26.2.1985 למונירה ועותמן בכפר בית זרזיר שבעמק יזרעאל, בן למשפחה עניפה שרוב בניה משרתים בזרועות הביטחון. היה ילד יפה ומוצלח. למד בבית ספר יסודי זרזיר ובתיכון עמל זרזיר והיה מצטיין. מגן הילדים ועד כיתה י""ב, לא החסיר יום לימודים. הוא אהב ללמוד. לאחר שסיים את הלימודים החליט גם מוחמד לשרת בצבא.
גוייס ב-3.12.2003 למג""ב ועשה טירונות במכמש. לאחר הטירונות הגיע לפלוגה מ""ד חריש. היתה לו שאיפה להתקדם בחיל. הוא תיפקד כלוחם נהג, היה חביב על חבריו וידידיו לפלוגה, יצא לקורס מ""כים והיה מפקד כיתה במג""ב צפון.
מוחמד היה בחור חסון וחזק, אהב מאוד ספורט ודאג מאוד למשפחה. תמיד סייע למשפחה ולאחיו הקטנים. הוא אהד את קבוצת מכבי חיפה בכל נפשו. שיחק כדורגל, אהב משחקים, לשחות בים, אופנועים, אהב לצחוק ולהתבדר עם החבר'ה וכן אהב לרכב על סוסים.
ביום 12.12.2004 היה בדרכו לבסיס בתחנה המרכזית בחולון. בדרכו נפגש עם קרוב משפחה שהיה גם כן חייל בצה""ל ועקב סכסוך משפחתי נוצרה מריבה משותפת שבמהלכה נדקר מוחמד למות ע""י החייל השני.
מותו נקבע בבית החולים פוריה. הובא למנוחת עולמים בכפרו, בית זרזיר, ב- 13.12.2004, בטקס משטרתי. השאיר אחריו הורים אחים ואחיות. "

גיל: 19
תאריך פטירה עברי: כ"ט כסלו תשס"ה
חזרה