להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

כפיר אוחיון

"כפיר נולד באילת, בבי""ח יוספטל, בכ""ו באייר תשמ""ד (29.5.84). בן בכור למשפחת אוחיון.
כבר בילדותו ניכר עליו שהוא הולך להיות החייל במשפחה. תמיד היה מסודר להפליא ובעל יכולת טכנית גבוהה לבנות ולסדר דברים במקומם.
עוד בגן חובה הראה כפיר סימני חיבה ואהבה לסובבים אותו וכולם מאוד רצו לשחק איתו ולהיות בקרבתו. בכל מקום שבו הוא נמצא באו לקראתו. כפיר למד בבי""ס ""ערבה"" ואח""כ בבי""ס מצפה ים ובי""ס צאלים בקרבת הבית.
בגיל קטן מאוד בנה כפיר קשר מיוחד במינו עם שי בן דודתו, קשר חם ואמיץ שהלך והתחזק במשך השנים. השניים אחד היו.
לכפיר היו חברים רבים להם הייתה לו חיבה מיוחדת ובמיוחד לחבריו לכיתה ומורתו, שרון ברזילאי, שהייתה מאוד אהודה עליו ועל כל בני כיתתו.
את התיכון למד כפיר בבי""ס ""אלון"", שם סיים י""ב במגמת חשמל. כפיר היה תמיד בולט בכל תחום אותו אהב, היה מנהיג וחבריו תמיד שמעו בקולו ואהבו להיות עימו.
כפיר אהב מאוד להתלבש בצורה אלגנטית, להיות מיוחד בחברה, תמיד מסודר ומקפיד ""להראות טוב"" בחברתו.
כפיר אהב מאוד לשחק כדורגל. הוא אהב תמיד לארגן טורנירים בין חבריו. הוא היה ""חולה"" כדורגל ובספר המחזור נכתב עליו ""אוחיון כפיר כדורגלן העונה"".
בתאריך 4/8/03 התגייס כפיר לצה""ל עם פרופיל 72 ונאמר לו שהוא לא יכול להתקבל למג""ב לקרבי. אבל אין דבר כזה ""לא יכול"" אצל כפיר ועל התעקשותו שילם כפיר במעצר בבקו""ם. לבסוף קצין המיון החליט לוותר ולשלוח את כפיר למג""ב כפי שהתעקש ובתאריך 10/8/2003 הועבר בשמחה ואושר גדול למג""ב. כפיר היה כל כך נחוש להיות במג""ב עד כדי כך ששבוע לפני גיוסו הוא לבש את מדי חברו ממג""ב והצטלם עימם.
כפיר היה טירון חרוץ למרות המרחק מהבית והקושי הרב בטירונות, היה כפיר חזק מאוד ודבק באמונתו שהוא מסיים שירותו במג""ב כלוחם. ואכן סיים כפיר טירונות במוטיבציה ונכונות גבוהים ביותר, וכך נבחר הוא, מבין קבוצה גדולה ביותר, להמשיך לקורס מ""כים. כפיר היה בעל יכולת תפקוד גבוהה ביותר, דבר שתרם לו לסיים את הקורס בהצלחה יתרה. בתום קורס מ""כים כפיר שובץ למג""ב רמון בעזה, פלוגה ח' והיה מפקד צוות.
חלום חייו של כפיר היה להתגייס לצבא ולהיות קרבי, להיות בעין הסערה ולתרום למדינה. כפיר הגשים את חלומו, אבל הגזע נגדע מהר מאוד, כי לכפיר היו עוד הרבה מאוד חלומות והיה עוד הרבה להגשים, ובצער רב נפל כפיר בעת מילוי תפקידו על קידוש השם ושמירה על המולדת.
כפיר היה אדם מאוד קשוב ובעל יכולת לקבל את האחר. אחיו מספר עליו שתמיד ביקש לשמוע עוד על התורה ועל קדושתה.
כפיר אהב מאוד לסייע לנזקקים, כך בכל עת שנקרא להתרים ולסייע למשפחות, כפיר נמצא שם, קרוב לכל מקום בו אנשים זקוקים לסיוע. אפילו בטירונות כפיר מצא עצמו מסייע לחבר שהיה זקוק בדחיפות לסיוע כלכלי.
שום דבר לא עצר את כפיר מלסייע ולעזור. אפילו בחופשה הקצרה בטירונות, במקום ללכת לחברים סייע כפיר בשיפוץ ובניית בית כנסת היכל שלמה בקרבת ביתו. כך מצא עצמו מתפלל לפני כניסת שבת, ומתרפק על שירה ומזמורים, תמיד היה קורא לאמא לשמוע את ""אשת חיל"".
כפיר אהב מאוד להלביש את אחיו הקטנים בבגדי מג""ב. באחד הימים כפיר נעל לאחיו הקטנים את הנעליים הגבוהות בכדי להראות את המשקל של הנעליים.
בתאריך 17/4/04, בעת שהיה במגן - 12 מחסום ארז הגיע מחבל מתאבד וביצע פיגוע. כפיר נפגע באורח אנוש ולבסוף מת מפצעיו.
יהי זכרו ברוך."

גיל: 20
תאריך לידה עברי: כ"ז אייר תשמ"ד
תאריך פטירה עברי: כ"ו ניסן תשס"ד
תאריך פטירה: 17.04.2004
חזרה