להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

יוסף אמון

"אמון, יוסף נאיף ז""ל בן נאיף ועפיפה. מן העדה הדרוזית. נולד בשנת 1939 בכפר ירכא. למד בבית ספר יסודי בכפרו עד כיתה ה'. אחרי שגויס לצה""ל במאי 1961 שירת ביחידת סיור במשך כל זמן שירותו הסדיר. והגיע לקורס מ""כים. עם שחרורו התגייס למשמר הגבול, אשר בו שירת בנאמנות ובמסירות. ביתו ולבו היו פתוחים לכל נצרך והוא מוכן היה לתת משלו גם לחולה בשעת הצורך, כפי שתעיד תרומת הדם לאחד מחבריו שחלה. דאג לפרנסת הוריו. אדיב היה במעשיו ומנומס בהליכותיו בחברת אנשי כפרו.
נפשו הזדהתה עם ישראל, ובמלחמת ששת הימים, ביום הראשון לקרבות, כ""ו באייר תשכ""ז (5.6.1967), בשעת הסתערות על המוצב שבאום-כתף אשר בסיני, נפל בקרב שהתחולל שם. הניח אשה ושלושה ילדים קטנים. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בכפר ירכא. על קברו הפתוח אמר מפקדו כי שמו של יוסף צורף לרשימת גיבורי ישראל אשר שילמו בדמם למען הגשמת השלום.
שיך ג'בר מועדי, נציג הדרוזים בכנסת, אמר עליו בדבריו: ""שום פעולה של אויב לא תרתיע את הדרוזים ואנו נמשיך לראות את עצמנו תמיד כחלק בלתי נפרד מהמדינה המשותפת הזאת ... יוסף עשה את שלו: הוא הגן על חיינו אנו ועל כבודנו במדינה. לכן לא יישכח שמו לעולם"". זכרו הועלה ב""יד לנופלים"" שהוציאה פלוגתו. ב""נח""ל נגב במערכה"" הוקדשו לו כמה עמודים. בספרו של מוסא חלבי, ""ברית דמים"", הונצח שמו. בחוברת ""החטיבה במלחמת ששת הימים"" הועלה זכרו."

גיל: 27
תאריך לידה עברי: כ"ה סיון ת"ש
תאריך פטירה עברי: כ"ו אייר תשכ"ז
תאריך פטירה: 08.06.1967
חזרה