להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אשטו (שי) גטצאו

"אשטו (שי) גטצ'או נולד בשנת 1981 באתיופיה בעיר שייהתו. הוא ואחותו הדס עבדו בחקלאות יחד עם האבא (גטצ'או). שאר האחים היו בסביבת האמא (אנו). בילדותו מילא במסירות כל תפקיד שהוריו ואחיו הגדולים הטילו עליו.
בשנת 1990, כשהיה בן 9, עלה ארצה עם משפחתו והם התגוררו במרכז קליטה בצפת. הוא למד בבית הספר היסודי האר""י מכיתה ג' עד ו'. בתקופת החורף הגשמים העזים היו מציפים את העיר ושלגים לבנים כיסו את פניה. בתקופה זו, שי היה הראשון שרץ לתפוס את השלג, כדי להכין את בובת השלג הכי יפה וגם לשחק עם החברים. הוא אהב לשחק גולות, והיה ""אלוף"" הגולות.
לאחר 4 שנים עברה המשפחה למרכז הארץ, ללוד. בלוד למד בבית הספר ""המאירי"" מכיתה ו' עד ח', סיים את לימודיו בהצטיינות והתבלט בעזרה לזולת. בכיתה ט' הצטרף למסגרת פנימייה בישיבה תיכונית בנתיבות והחליט להמשיך ללמוד כיתות י'-י""ב בכפר חסידים בחיפה. בי""ח בסיון תש""ס, 21.6.2000, סיים את לימודיו במגמה ""מערכת תכנון וייצור"".
ב-1.9.2000 המשיך את לימודיו במכללה למינהל בירושלים. לאחר ששה חודשים פרש מלימודיו, במטרה להתגייס מהר ככל האפשר, ולעזור לאחיו בית ישראל הנתונים בצרה. לשכת הגיוס לא נענתה לבקשתו במהירות האפשרית, לכן החליט לנצל את הזמן שנשאר לעבודות (חצי שנה עבד עד הגיוס). ב-22.3.2001 התגייס לצה""ל ושירת במג""ב.
הוא אהב להאזין למוזיקה שחורה - ראפ, רגאי. היו זמרים מסויימים שאהב נורא: R. KELLY, JA RULE. בימי שישי בערב אהב לצאת לבלות עם חברים במסיבות. לאחר ששוחרר מהבסיס היה מקדיש את זמנו לחבריו ולמשפחתו. תמיד היה מעודד את המשפחה והחברים, ומשוחח על חשיבות ערכה הנעלה של המשפחה. היה גם מרבה בקריאת ספרים, משחקים במחשב וצפייה בסרטים וסדרות משעשעות.
אשטו (שי) היה בחור בעל תכונות טובות, שהקרינו על הסובב אותו. השקט והרוגע שאיפיינו את אישיותו האירו את פניו כאור השמש בעת זריחתה. האהבה, המסירות והערכים שעליהם התחנתך בילדותו, תרמו והוסיפו רבות למשפחתו ולחבריו. מידת הנתינה לזולת הרחיבו את ידו וליבו להמשיך לעזור לאחרים בכל זמן. עליו נאמר: ""הולך תמים ופועל צדק ודובר אמת בלבבו"" (תהלים ט""ו, ב')."

גיל: 21
תאריך לידה עברי: ח' אייר תשמ"א
תאריך פטירה עברי: כ"ג אייר תשס"ב
תאריך פטירה: 05.05.2002
חזרה