להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אסתר (אתי) פסחוב

"אתי נולדה ב-2/8/1983 בחדרה בבית החולים הלל יפה, גדלה באזורים ובגבעת אולגה. בית ספר יסודי למדה ב""אורלטף"". ב-1994 עברה המשפחה לגור בגבעת אולגה. חטיבת ביניים למדה אתי ב""תיכון חדרה"" ובית ספר תיכון למדה ב""נעמת"" במגמת מנהל. מכיתה י""א עבדה במלצרות.
ב-19.3.02 התחילה אתי את קורס הציפורניים. בקורס זה היא אהבה במיוחד את קטע הקישוטים של הציפורניים ואפילו בבית היתה משקיעה בקישוי הציפורניים. לנוכח הנסיבות היא היתה צריכה לעבור מבחן ב-22.10.02 ולא הספיקה להגיע לרגע זה.
בשנת 2001 טסה אתי לצרפת עם אחיה שרון ודודיה. ב-11/11/2001 התגייסה אתי. היא עברה טירונות בת חודש ב""זיקים"" ומשם סופחה למשמר הגבול (מג""ב) כמש""קית נפגעים, היחידה במג""ב. אתי מאוד רצתה לשרת במג""ב.
ב-21.10.2002 יצאה מהבסיס שבו שירתה (אנדרטת מג""ב), היא עלתה לאוטובוס ובו נרצחה בפיגוע חבלני, אחד מהקשים ביותר, בצומת כרכור.

קווים לדמותה:
אתי היתה בחורה חייכנית, תמיד עם חיוך על הפנים. אהבה לצאת ולהנות גם כשהיה קשה. אתי היתה בחורה נדיבה במובן של המילה, תמיד הציעה את עזרתה, תמיד כאבה עם כאבם של יקיריה ושמחה בשמחתם. בחורה עדינה וחמימה שתמיד הפגינה חמימות ואכפתיות כלפי כולם. ילדה עם לב של מלאך, כולם תמיד סבבו אותה, היא היתה מעין מרכז בתוך חייהם של משפחתה וחבריה. איפה שיש צחוקים אתי נמצאת, גם כשהיתה עייפה והיתה יודעת שיש צחוקים, היתה באה. תמיד שידרה חום ואהבה. כולם רצו תמיד בעצתה ובעזרתה, היתה בן-אדם גדול מהחיים.

תחביבים:
לאתי היו הרבה תחביבים. היא נורא אהבה להאזין למוזיקה בכל מיני סגנונות. אהבה לצאת לפאבים, דיסקוטקים, אהבה לרקוד. אתי אהבה לעזור לאמה להכין עוגות. כל יומולדת אתי ישר מארגנת מסיבה קטנה להרגשה הטובה. אתי אהבה להצטלם ולתעד ממש כל רגע. אהבה לנסוע לטבריה, לישון באוהלים ולעשות חיים."

גיל: 19
תאריך לידה עברי: כ"ו אב תשמ"ג
תאריך לידה: 02/08/1983
תאריך פטירה עברי: ט"ו חשון תשס"ג
תאריך פטירה: 21.10.2002
חזרה