להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

גמאל זוביידאת

"נולד בתאריך 4.2.1966 לפלאח ותחייה בבסמת טבעון, אשר ביער אלונים. למד בביה""ס היסודי בכפרו והמשיך בבי""ס מקצועי במשך שנתיים. נאלץ לעזוב את לימודיו כדי לעזור בפרנסת המשפחה הענפה, שמנתה 12 ילדים.
ג'מאל היה בן למשפחה בדואית מסורתית, גדל על מסורת הבדואים. אביו שירת במשך 15 שנה במג""ב, נפצע בעת מילוי תפקידו והוכר כנכה צה""ל. בפברואר 1985 מלאו לג'מאל 19 שנה, ואז התנדב למג""ב והוצב כלוחם. במסגרת שירותו בפלוגה היה אהוב על חבריו ליחידה. היה אדם נוח. שאיפתו היתה להתקדם במסגרת הפלוגה וביקש לצאת לקורס מ""כים, כהכנה לקראת השיבוץ. נישלח לקורס השלמת השכלה והישגיו בסיום הקורס היו טובים.
במסגרת המשפחה היה בין הבולטים, בעל מרץ ויוזמה, ציית ואהב לסייע בכל יכולתו, לא רק לקרוביו, אלא גם ליתר בני המשפחה והחברים ועל כך הוכתר בתוך המשפחה בתואר ""ילד זהב"". היו חביבים עליו ריקודי פולקלור, ובכל אירוע ניתן היה לראת את ג'מאל רוקד דבקה סוערת.
ביום 27.6.1986 נפגע בתאונת דרכים בעת מילוי תפקידו למניעת פשעים במחוז תל אביב. נהרג וכל שאיפותיו נקטעו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בסמת טבעון. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות ואת ארוסתו מלכה איתה התארס באותה שנה."
גיל: 20
תאריך לידה עברי: י"ד שבט תשכ"ו
תאריך פטירה עברי: כ' סיון תשמ"ו
תאריך פטירה: 27.06.1986
חזרה