להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אברהם (אליהו) אלפסי

"פקד אלפסי אברהם ז""ל, בן פורטונה ומשה ז""ל, נולד ב-1964, בבית החולים סורוקה. אח שמיני לתשעה אחים. הוא ומשפחתו התגוררו ביישוב עומר שליד באר שבע.
את לימודיו התחיל בביה""ס היסודי ""עומרים"". עם גמר היסודי עבר לביה""ס ""מבואות ים"" ושם קיבל עוד בשנתו הראשונה מלגת מצטיינים. את 12 שנות הלימוד סיים עם תעודת בגרות ומקצוע: חשמלאי.
אברהם אהב להתעסק עם מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.
אברהם התגייס לצה""ל, לחיל הים, שם שירת שלוש שנים על סטי""ל (ספינת טילים) כחשמלאי ימי. עם סיום השירות, לאור בעיות האבטלה, החל ללמוד. את הלימודים סיים עם תואר הנדסאי אלקטרוניקה והחל לעבוד בחברת ICS.
בתאריך 20.10.1991 נשא את חברתו אורלי מרציאנו לאישה ונולדו להם חמישה ילדים. אהבתו העצומה לילדיו עוררה התפעלות בעיני כל הסובבים אותו ובמיוחד יכולתו לחלקה באופן שווה. ב-18.9.95 התגייס אברהם למג""ב (בתפקיד קצין קשר). הוא ושמח לעבוד במוסד ציבורי מסודר ומאורגן עם ביטחון כלכלי. אברהם חשב שתפקיד זה יאפשר לו להתקדם ולהגיע לסיפוק.
במשך שלוש שנותיו האחרונות החל להתחזק באמונתו לדת. המעבר מחילוניות למסורת דתית התהווה אצלו ואצל אשתו באיטיות ולא כמרד. אמונתו בדת ובאלוהים גרמה לאברהם להיות אדם מאושר בחלקו יותר מאי פעם.
ב-28.9.98 נהרג פקד אלפסי אברהם בתאונת דרכים יחד עם אשתו אורלי ואחיו. הוא הותיר אחריו חמישה ילדים קטנים שהגדולה מבניהם היא בת 6 והקטנה מבין הילדים בת חצי שנה.
בן 34 היה במותו.
""יהי זכרו ברוך"""
גיל: 34
תאריך לידה עברי: כ' אלול תשכ"ד
תאריך פטירה עברי: ח' תשרי תשנ"ט
תאריך פטירה: 28.09.1998
חזרה