להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

בהצדעה

 17.06.2017 | משמר הגבול משתתף בצער משפחת מלכא

רס"ר הדס מלכא לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע המשולב בירושלים. נאבקה במשך מספר שניות עם המחבל שדקר אותה כמה פעמים תוך שהיא מנסה לשלוף את נשקה. לוחמי מג"ב שהבחינו במתרחש ירו לעבר המחבל, ירי שהביא למותו.

הדס, בת 23 וחצי מהיישוב הכפרי גבעת עזר שבמועצה האזורית באר טוביה, הועלתה לדרגת רס"ר לאחר מותה. שירתה במשמר הגבול בשירותה הסדיר והתגייסה למג"ב לפני כשנה ושלושה חודשים לשירות קבע, שבמסגרתו שימשה כמפקדת. הדס הותירה אחריה הורים, שלוש אחיות ושני אחים.

 

הדס מלכא

בנימין יעקובוביץ ז"ל

https://www.facebook.com/185561604935582/videos/554893631335709/

סמ"ש בינימין יעקובוביץ נפצע באורח אנוש בפיגוע דריסה במהלך פעילות מבצעית ומת מפצעיו כעבור ארבעה ימים. אתמול, במלאת 30 לנופלו, עלו בני משפחתו, מפקדיו וחבריו מבית ולנשק לקברו לטקס גילוי המצבה. בסיום הטקס המרגש קיימו לוחמי משמר הגבול, חבריו לפלוגה, מרוץ לזכרו כשאת הקילומטר הראשון, רצו הלוחמים לצד הוריו, אחיו, מוריו וחבריו הקרובים של בנימין.

"עד יומו האחרון בני שלי שמר על הגבול, הגבול בין מחבלים לאזרחים תמימים, גבול בין חיים לתופת״, ספד סטס, אביו של סמ"ש יעקובוביץ והוסיף: ״הוא היה גאה להיות במג״ב, להיות חלק ממשפחה אוהבת, מחבקת ותומכת, שמהיום בו בני הלך לעולמו הפכנו לחלק ממנה. אני יודע שהלוחמים ממשיכים להגן על האזרחים והמדינה שלנו, כפי שבני שעשה עד יומו האחרון״.

בסיום הטקס, הוענקו להוריו של סמ"ש בינימין יעקובוביץ הסמלים והדרגות אותם ענד.

הדר כהן ז"ל

https://www.facebook.com/185561604935582/videos/587367661421639/

היום אנו מציינים 30 יום למותה של רש״ט הדר כהן ז״ל, לוחמת משמר הגבול שנרצחה על ידי מחבלים במהלך התקלות בשער שכם בעודה מגנה בגופה על חבריה לכוח. בפעולתה המקצועית והנחושה מנעה הדר אסון כבד.

יהי זכרה ברוך.

ערב הנצחה לזכר יעקב אולמן ז"ל

צוערי קורס קציני משמר הגבול קיימו אתמול ערב הנצחה לזכר יעקב אולמן ז"ל אשר נפל בעת מילוי תפקידו בתאריך כ"ו באייר התשי"ח, 16.05.1958. הערב התקיים במעמד מפקד בית הספר החיילי תת ניצב שמעון דדון.

IMG-20151014-WA0001

111

26.01.2016 | אירוע לחיילים המשרתים במשמר הגבול ובצה"ל שיקיריהם נפלו בעת שירותם הצבאי

נפגעים

לראשונה משמר הגבול ,לכבוד חג ט"ו בשבט התקיים בשבוע שעבר 26/01/2016 אירוע חשוב ומרגש לכלל החיילים המשרתים במשמר הגבול ובצה"ל שיקיריהם נפלו במג"ב בעת שירותם הצבאי . מדור הנפגעים של משמר הגבול נרתם לשמר את הקשר ולהנציח את יקירינו תוך התמקדות בהמשך החיים ושימור הקשר בין החיילים בני המשפחות השכולות תוך כדי הזדהות והמשך המורשת של יקירינו שנפלו התגייסנו לתפקידים שונים ומשמעותיים במשמר הגבול ובצה"ל. במהלך האירוע התכנסנו באורחן מצפה הראל שם הכרנו ושיתפנו בגורל המשותף ובהשתייכות למשמר הגבול תוך כדי פעולות גיבוש חברתיות .המפגש היה מלא בעוצמה ונתן לנו הרגשה שאנחנו לעולם לא לבד. בשיחה שהתקיימה עם כל החיילים בני המשפחות השכולות סיפרו קציני הנפגעים שמלווים אותנו "במשמר הגבול לא שוכחים את הנופלים " ואף הוסיפו "במהלך השנה אנו מקיימים מגוון של פעילויות שונות עבור המשפחות השכולות ע"מ לשמר את הקשר ואף להזכיר להם שאנו נמצאים כאן עבור כל דבר ." השנה לראשונה במג"ב נפגשנו כל החיילים בני המשפחות השכולות ,התרגשנו מהמפגש ומיד הרגשנו את החיבור והשייכות למשפחת משמר הגבול ועבורנו זה היה שווה כל רגע. בשבילנו לשים את המדים כאשר ברובם של משמר הגבול זהו רגע מרגש מלא בעוצמה וגאווה שיצר חיבור מידי לבן המשפחה שנפל ובכך נותן לנו הרגשה שאנחנו ממשיכים את דרכו. דווקא בט"ו בשבט נבחר לקיים את האירוע המרגש בחג של נטיעה ,צמיחה והתחלות חדשות. המטרה הייתה איחוד של כל השכולים שבחרו להתגייס לשירות הביטחון בשביל להגן על המדינה ואזרחיה ולהמשיך את מורשת יקירנו. בשם היתומים והאחים השכולים אני רוצה להודות לעמותת הכומתות הירוקות שבזכותם התקיים האירוע המרגש .

דניאל דנינו 
ענף פרט ונפגעים.

111

23.04.2015 | 67 שנה למדינה, ברכות במטה מג"ב

אנו חברי עמותת הכומתות הירוקות זוכרים ומנציחים את שמות חללי מג״ב וזיכרם ישאר חקוק בליבנו תמיד. נמשיך לפעול יחד עם מפקדת מג״ב לקשר לסיוע ותמיכה במשפחות השכולות. אנו עוקבים בהערכה רבה אחר מג״ב ולוחמיו הנימצאים בחזית העשייה ופועלים לילות כימים יחד עם המשטרה, צה״ל והשב״כ על מנת להבטיח את הבטחון במדינה. אנו מלאי הערכה לתרומתכם הרבה לבטחון מדינת ישראל. מברך את העולים בדרגה ובני משפחותיהם עלו והצליחו !

חג עצמאות שמח!

111

עמותת הכומתות הירוקות ביד לזכר לוחמים שנפלו בגשר בן/ סאסא

יו״ר העמותה דוד לבנה ויעקב גנות(שנפצע במקום) מניחים זר לזכר הנופלים.

 

IMG\\\\"\\"\"