להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

פרוייקטים ותרומות

29/08/2018 | חדר מנוחה ללוחמי מג"ב ברחוב צלאח א דין בירושלים

בתאריך 29.8.18 התקיים טקס חגיגי לחנוכת חדר מנוחה וריענון למתקן פלוגת מג''ב בירושלים, פלוגה ג' ברח' צאלח אדין ליד שער שכם.

 

כולנו התאספנו בפרוזדור של בסיס יחידת מג''ב בבסיס המשטרה ברח' צאלח אדין בירושלים.

הפלוגה מבצעת משימות אבטחה בתוך העיר העתיקה בירושלים, ליד שער שכם.

 

אווירה של התרגשות מיוחדת אחזה בכל הנוכחים כאשר הרב אלדד ברך "שהחיינו" וקבע את המזוזה על המשקוף של חדר הריענון והמנוחה המחודש והמשודרג.

 

נשיא "עמותת הכומתות הירוקות", דוד ליבנה ( תנ''צ בדימוס, וסגן מפקד מג''ב בעבר ) בשיתוף פעולה עם מר לאון, מנכ''ל "עמותת ישיר לחייל", גזרו את הסרט ונכנסנו כולנו לחדר הריענון והמנוחה.

 

ריהוט חדש, טלוויזיה ענקית, מחשב ומזגן חדש, פיארו את האולם. המקום נראה מרשים ביופיו, ואיך אומרים בסלנג – "חבל על הזמן".

 

המפקד, סנ''צ ארד ציין את חשיבותו של חדר הריענון והמנוחה ללוחמים, שיאפשר להם, בין משימה למשימה, לשהות במקום, להינפש, להירגע, לצבור כוחות ו"לטעון מצברים" לקראת המשימה הבאה.

 

מפקד הלוגיסטיקה, סנ''צ ג'ריס ציין את שיתוף הפעולה עם שתי העמותות והודה להן על התרומה הנכבדה אך הוא נושא את עיניו לפרוייקט הבא – חדר מנוחה וריענון ללוחמי מג''ב במתקן המחכמה, בתוך העיר העתיקה, הצמוד להר הבית.

 

מר לאון, מנכ''ל עמותת " ישיר לחייל ", ציין שהתורמים מארצות הברית מעריכים עד אין קץ את לוחמי מג''ב שמחרפים נפשם למען ביטחון מדינת ישראל וירושלים, ותורמים באהבה רבה כדי להנעים ולהקל, ולו במעט, את שהות הלוחמים בבסיסיהם.

 

נשיא עמותת "הכומתות הירוקות", שיבח את פועלו של מר לאון ואת שיתוף הפעולה ההדוק והמרשים אשר נעשה באהבה ובהערצה גדולה ללוחמי מג''ב.

 

הנשיא והמנכ''ל ברכו את מג''ב שתהיה שנה טובה ושקטה וחג שמח ללוחמי מג''ב ולמדינת ישראל

דברי יעקובי דוד

 חדר מנוחה ורענון צלאח א דין 020

 

לצפייה באלבום התמונות

 

 

 

17/07/2018 | חדר מנוחה ללוחמי מג"ב במערת המכפלה

 

בתאריך 17/07/2018, ביום שלישי, התקיים טקס חגיגי לחנוכת חדר מנוחה וריענון ללוחמי מג"ב העוסקים בבט"ש בגזרת מערת המכפלה שבעיר חברון.

פרויקט זה הוא חלק משורה ארוכה של פרויקטים ומגוון פעולות שעושה עמותת "הכומתות הירוקות" למען לוחמי החייל.

רעיון הקמת חדר הריענון החל בעקבות בקשת מפקד הגדוד, סנ"צ אביעד כתפי וסגנו רפ"ק אופיר שרעבי, בקשה שהועלתה מצדם ליו"ר "עמותת הכומתות הירוקות" תנ"צ בדימוס מר דויד ליבנה. המפקדים הדגישו בפני יו"ר העמותה, את הצורך והחשיבות בהקמת חדר הריענון.

מר דויד ליבנה נענה לבקשתם והחל לפעול ליישומה, רתם את מנכ"ל עמותת "ישיר לחיל", מר ליאון בלנקרוט ובמשותף, בניצוחו של יו"ר העמותה, הוקם חדר "מנוחה וריענון" לשמחתם ורווחתם של הלוחמים.

בטקס הפתיחה, נוכחו לוחמים, מפקדים, מר ליאון בלנקרוט מנכ"ל עמותת "ישיר לחיל" וכמובן מר דויד ליבנה העומד בראשה של עמותת "הכומתות הירוקות"

במהלך הטקס נשאו דברים, מפקד הגדוד סנ"צ אביעד כתפי, רפ"ק אופיר שרעבי, הם שבו והדגישו את חשיבות חדר הריענון ללוחמים, הודו לגורמים אשר תרמו במשותף להקמתו ובראשם כמובן לנשיא הכומתות הירוקות

מר ליאון בלנקרוט, מנכ"ל עמותת "ישיר לחיל", הביע הערכה רבה לפעילות מג"ב במערת המכפלה וללוחמי מג"ב באשר הם והבטיח להמשיך בקשר הדוק עם יו"ר עמותת הכומתות הירוקות לעשיה למען לוחמי מג"ב.

תנ"צ בדימוס מר דויד ליבנה, יו"ר עמותת "הכומתות הירוקות", אשר הוא עצמו שירת במג"ב שנים לא מעטות, שימש במגוון רחב של תפקידים בחייל, כולל בתפקיד סגן מפקד מג"ב, מכיר היטב מניסיונו הרב את מגוון פעילויות החייל ומאפייניה ומכאן כמובן את החשיבות והתרומה בהקמה ושימוש בחדר הריענון ללוחמי היחידה. מר ליבנה הודה לגורמים אשר תרמו במשותף, הדגיש את תרומתו של מר ליאון בלנקרוט, ואיחל ללוחמים שימוש נאות ומקסימום הפקת תועלת מחדר המנוחה.

אחרון, אחרון חביב, נשא דברים לוחם מהשורה של היחידה אשר ביטא את הרגשת הלוחמים, ציין את חשיבות החדר עבורם והודה לכולם. מר דויד ליבנה שהאזין בקשב רב לדברי הלוחם, זרק לעברו "נאה דרשת בני"..

במהלך הביקור וקיום הטקס, הסתבר הצורך בהתקנת יריעת הצללה שתצל על הרחבה שבה נחים לעיתים הלוחמים. יו"ר עמותת הכומתות הירוקות נתן הנחיה לביצוע רכישת רשת הצללה במימון העמותה.

 

חדר מנוחה 020

 

לצפייה באלבום התמונות