להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

מכתב ממשה זריין

סיור מורשת בצפון לחברי העמותה נובמבר 2014

מפגש הדרומיים היה במטה מגב. על כוס קפה ועוגיות התחילו המשתתפים להגיע והייתה 

פגישה מרגשת בין חברים אשר עבדו שנים ביחד. רצו סיפורים על הבית , בני המשפחה, על חברים שלא הגיעו למפגש ועל זיכרונות מהעבודה המשותפת בהשוואה להיום.

נסיעה לבסיס מגב בבית נטופה ומפגש עם המשתתפים מהצפון . ביקרנו באתר ההנצחה לחללים הבדואים וקבלנו הסבר על המקום ועל הפעילות מול המשפחות השכולות . ההסבר היה מעניין וממצא מאוד.
נסענו לציפורי שם קיבלנו סיור מודרך באתר העתיקות נהנינו מאוד מההדרכה.
ארוחת צהרים אכלנו במגב נטופה { היה טעים } משם נסענו לתצפית בהר רוח בגוש שגב
וקיבלנו סקירה על בעיות ההתיישבות והביטחון באזור.
משם נסענו לאכסניית הנוער בפקיעין התארגנו ללינה ואחרי ארוחת הערב קיבלנו הרצאה על ירושלים מפי שרגא: ההרצאה הייתה יוצאת מן הכלל. וכמובן נמשך המפגש החברתי בהמשך סיפורים על העבר המשותף לנו לחברי העמותה. לילה טוב סגרנו את היום הראשון לסיור.

האכסניה הייתה בסדר גמור, כולל הארוחות. נסענו להר אדיר : תצפית מדהימה, גם קיבלנו הסבר מפי סמח"ט – 300 על בעיות האזור : ביטחון , חיזבאללה ואוכלוסיית האזור. ההסבר היה מעולה וממצא. לאחר הר אדיר נסענו לגשר – בן מקום שבו הייתה ההתקלות עם מחבלים . שם היו הרוגים ופצועים ממגב ומצה"ל. ההסבר ניתן על ידי מר גנות שגם נפצע בהיתקלות. ועוד מספר לוחמים וקצינים כמו אורי ארבלי , חיים אבו חצירה וצ'רלי אביסרור.
הסיפורים היו מאלפים. נסענו למצודת כוח ביקרנו במוזאון הרעות אכלנו ונסענו לקריית שמונה , שם קבלנו הסבר על חדירת מחבלים ב1974 והטבח שביצעו.

הסיור אורגן על ידי העמותה בראשות היושב ראש מר ליבנה וסגנו אלכס זליקוביץ' וגזבר ומזכיר העמותה מר אבי גיטלי. יש לציין את עבודות ההכנה והתאומים אשר נעשו כדי שהסיור יהיה מצלח , כפי שבאמת היה ועל כך מגיע להם כל התודות והשבחים .
המשיכו בדרך זו : חיזקו ואימצו ! ! !


זריין משה - חבר עמותה