להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

דבר יו"ר העמותה

28.3.2020 / אבל כבד נפל על כולנו, בקשר לפטירתו ללא עת של יו''ר העמותה, תנ''צ ( גמלאי ) דוד ליבנה
 
הנהלת עמותת הכומתות הירוקות מודיעה בצער רב על פטירתו הפתאומית, ללא עת, של יו''ר עמותת הכומתות הירוקות, תת ניצב (גמלאי ) דוד ליבנה, לשעבר : מפקד בית הספר החילי מג''ב, 
סגן מפקד משמר הגבול וסגן מפקד המחוז הדרומי במשטרה. לאור המצב הבריאותי, במדינה ובעולם, בקשר לנגיף הקורונה, והנחיות החירום, ההלוויה והשבעה יתקיימו בחוג המשפחה ת.נ.צ.ב.ה.
 
 
 
דוד ליבנה לזכרו
 
מודעת אבל ליבנה
 

חברים / ות יקרים, מפקדי ולוחמי משמר הגבול בעבר ובהווה - משפחת מג"ב. עמותת הכומתות הירוקות הוקמה בשנת 1986.

מייסדי העמותה וממשיכיה שמו לנגד עיניהם לקדש את ההקרבה ומסירות הנפש של הנופלים ולהנציח את זכרם של חללי החיל , לשמר ולטפח את הקשר עם המשפחות השכולות, הפצועים והחיל עצמו.

להנציח את מורשת החייל ולהנחילה לדורות הבאים, לקיים ולחזק באמצעות העמותה את הקשר, בין החיל לבין בוגריו לדורותיהם.

בסמוך לצומת משמר הגבול בכביש ואדי ערה ,על גבעת חרובים יפיפייה ,ממוקם ופועל אתר ההנצחה לזכר נופלי משמר הגבול. האתר נבנה ע"י העמותה, נמסר למשטרת ישראל ומופעל ע"י משמר הגבול.

אתר ההנצחה פועל בכל ימות החול בשנה ומשמש גם כיד לבנים להתייחדות המשפחות והחברים עם המונצחים. אני מזמין כל אחת ואחד מהציבור הרחב ובמיוחד את יוצאי החייל עם צאצאיהם, לבקר באתר ההנצחה, כדי ללמוד ולהכיר את מורשתו של חייל מפואר זה השזור במורשת מדינת ישראל.

אני קורא ללוחמי החיל, בוגריו לדורותיהם וידידים להצטרף לעמותה, משמר הגבול הוא של כולנו וחרוט עמוק בלבנו, כל מצטרף חדש כחבר לעמותה, מחזק את החיל ותורם לביסוס והרחבת הקשר עם לוחמי החיל, מקנה כבוד והוקרה לנופלים ולבני משפחותיהם ומעל לכל נהנה מהזכות להיות שייך למשפחה גאה של לוחמי משמר הגבול לדורותיהם.

למעוניינים להצטרף כחברים בעמותה , ניתן להוריד באתר זה טופס הצטרפותו לשלוח בדואר עפ"י הכתובת שעל גבי הטופס.

מעבר לחברות בעמותה, נשמח מאוד במידה ותגלו מעורבות אישית להרחבת פעולותיה של העמותה היעדים רבים ואני תקווה שלא יישארו כחזון.


תנ"צ גמלאי דוד ליבנה

יו"ר עמותת הכומתות הירוקות