להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

רונן לחמי

"רונן, בנם הבכור של יונה וחיים, נולד בי""ט בשבט תשכ""ו (9.2.1966) בחדרה. הוא גדל והתחנך בבית הספר קפלן ולאחר מכן סיים את לימודיו בתיכון עמל חדרה. כבר בילדותו החל לפתח את אהבתו הרבה לכושר גופני ולפיתוח הגוף.
בתום לימודיו ביקש להתגייס ליחידה קרבית והגיע למג""ב שם רצה לשרת. רונן שירת כלוחם במג""ב איו""ש במשך 19 שנים, הלך וצמח בתפקידיו השונים מלוחם ועד אחראי מבצעים. היה איש אהוב ואהוד בפלוגה בעל כישורים יוצאי דופן. כאיש מקצוע השאיר את חותמו בכל מקום , ומותו הטראגי וחסרונו מורגש בכל פינה. הוא קיבל כל אדם בסבר פנים, אהב את השוטרים והעריך אותם. יחסי האנוש בלטו במיוחד כלפי כל. הוא נתן את השירות הטוב ביותר.
לרונן נולדו שלושה ילדים: אלמוג, מנישואיו הראשונים. טופז וטוהר, מנישואיו השניים ואליהם הצטרפה שלי שאותה אימץ כבתו. רונן גידל את ילדיו ובנה את ביתו בשתי ידיו. טיפח את חזית הבית בגן ירוק. ביתו היה בית פתוח לכל אדם באשר הוא. עם הוריו שמר על קשר הדוק, דאג להם וכיבדם כיאה לאופיו. הוא שימש ציר מרכזי במשפחתו.
רונן היה אדם אהוב ואהוד על הבריות ואת זאת ללא ספק רכש בעזרת טוב ליבו והרצון שלו להיות שותף לכל עזרה ונתינה ללא גבולות, בכל מקום ושעה שהיה יכול עשה למען משפחתו וחבריו. רונן היה הכתובת של כולם לעזרה ולא אחת דחה את כל תוכניותיו למען אחרים.
רונן אהב ספורט והרבה להשתתף בתחרויות ספורט של כושר גופני. היה רץ למרחקים והיה בעל כושר גופני יוצא מגדר הרגיל. את מסורת אימוני הגוף הנחיל גם לילדיו, תמיד דיבר על החשיבות של שמירה על אסטתיות הגוף והבריאות המלאה, הוא היה לוקח את ילדיו עמו לריצה ורכיבה על אופנים.
אהב מאוד לרקוד ריקודי עם. אהבתו לתחום הביאה אותו לרקוד לא פחות משלוש פעמים בשבוע. בחוגי ריקודי העם היה רונן וירטואוז של משטח הריקודים וכולם אהבו להיות במחיצתו ובקרבתו ברחבת הריקודים.
בתאריך 17.3.2006 נפצע רונן באורח אנוש בתאונת דרכים בצומת מנשה (כרכור) משם הובהל בדחיפות לבית החולים הלל יפה ולאחר כמה שעות הועבר לבית החולים תל השומר. במשך שבועיים ימים הוא נאבק נואשות בפציעה הקשה מאוד. גופו היה חזק אך פגיעת הראש הקשה הכריעה את גופו והוא נפטר ב-ב' בניסן תשס""ו (31.3.2006). בן 40 במותו. נקבר בבית העלמין הצבאי בחדרה.
הותיר אחריו הורים, שני אחים, אלמנה וארבעה ילדים שיבדלו לחיים ארוכים.
רונן היה אהוב מאוד על כל משפחתו ומכריו, מותו השאיר חלל עמוק וחסרונו יורגש לכולם.
יהי זכרו ברוך."
גיל: 40
תאריך לידה עברי: י"ט שבט תשכ"ו
תאריך פטירה עברי: ב' ניסן תשס"ו
חזרה