להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

שמעון שהראבני

"שו""ח (שוטר חובה) שמשון שהרבני ז""ל, בן עזרא וסמירה, נולד ברמלה בשנת 1969. שמשון סיים לימודיו בביה""ס העממי והמשיך ללמוד בתיכון מקצועי במגמת מסגרות. היה בן חמישי למשפחה בת שישה ילדים. לקח חלק בטיפוח הבית ועזר רבות להוריו בעבודות הבית.
בשנת 1985 בנתה המשפחה בית חדש. שמשון עזר רבות בבנייתו. טיפח עם אביו גינת נוי, עזר בבנייתו של הבית כמסגר מקצועי וחסך הוצאות רבות. שמשון ראה בעבודות הברזל יופי אמנותי והיה מכין חנוכיות ומסגרות אמנותיות לאימו. היה קשור למשפחתו ועזר לה מאוד. לשמשון היו חברים רבים מהלימודים וגם ממג""ב. הוא היה מאוד חברותי. הוא אהב חיי חברה תוססים. בשנת 1987 התגייס לשירות החובה והתנדב למג""ב יחד עם קבוצת חברים מרמלה, שמתוכה לא כולם התקבלו. שמשון סיים בהצלחה את קורס הטירונות, נשאר כשנה בבסיס ההדרכה ושימש כעוזר רס""ר המחנה בשטח האש החדש של מג""ב בגימזו. היו לו ידיים טובות והוא ביצע בעצמו תיקונים, שרק בעלי מקצוע מיומנים ביצעו. בין היתר היה גם טבח מעולה, שעזר לבשל למאות הטירונים בשטח האש גימזו. שמשון ראה את יעודו בעבודה מבצעית, ובשנת 1988 הועבר ליחידה מבצעית. במאי הוצב בפלוגה כ""ב, שהיתה בפעילות מבצעית בירושלים, אשר עסקה במיגור האינתיפאדה, ובזכותה נמנעה פעילות פפעילות חבלנית עוינת בעיר. שמשון היה לעזר רב לקצין ניהול היחידה. עזר בלוגיסטיקה. לשמשון היה כושר ארגון, ומפקדיו היו מרוצים ממנו מאוד. עשרה ימים לאחר תחילת שירותו בירושלים, קרה האסון.
בתאריך 21.5.1988 התהפך הרכב, שהסיע את שמשון, לתוך ואדי תלול וכתוצאה מכך נהרג. מפקדיו אמרו עליו שהיה שוטר טוב, שידע להתחבב על חבריו.
""יהי זכרו ברוך""."
גיל: 19
תאריך לידה עברי: ב' אב תשכ"ט
תאריך פטירה עברי: ה' סיון תשמ"ח
תאריך פטירה: 21.05.1988
חזרה