להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

עמוס מרדכי

"עמוס נולד ב-י""א בתמוז תשי""א (5.7.1961) להוריו לאה ואליהו ז""ל בן רביעי למשפחה בת 12 נפשות.
מרדכי התגורר במושב זכריה שבפרוזדור ירושלים והתחנך בגן הילדים שבמושב. למד בביה""ס היסודי וחטיבת הביניים במושב שריגים (לי און). את כיתות התיכון י'-י""ב למד בביה""ס התיכון אבן העזר שבמושב נחם.
למד את מגמת הנגרות, אהב את המקצוע והשקיע בו הרבה רצון ומרץ. סיים את לימודיו בהצטיינות, ובכיתה י""ב היתה לו אפשרות לעשות עבודות פרטיות ועמוס עשה להורים שולחן לפינת אוכל וגם לאחים עשה עבודות יפות של רהיטים, שנמצאים עד היום ומשמשים את המשפחה.
בגיל 18 התגייס לצה""ל והתנדב לגולני. עבר את מסלול הטירונות בהצטיינות ונשלח לתפוס קו ברמת הגולן, עבר קורס מ""כים תוך כדי השירות הצבאי לחם במלחמת ""שלום הגליל"", בגזרת בחמדון ובבופור שבלבנון.
בגמר שירותו השתחרר מצה""ל ועזר לאבא במשק החקלאי, ולאחר מספר חודשים התגייס למשמר הגבול. שירת בחברון, בקבוץ אייל וברמאללה.
התחתן עם נעמי בן הרוש וגר במושב כשנתיים. לאחר מכן עבר לגור בבית שמש ונולדו לו בן - נתנאל (15.11.87) ובת - ענבל (15.11.88). לאחר כ-10 שנות נישואין, התגרש ועבר לגור בירושלים. היה מגיע למושב בעיקר כדי להיות עם המשפחה בשבתות ובחגים.
עמוס היה בחור לבבי עם חוש הומור מיוחד. אבא אוהב ומסור, חבר טוב, מקשיב ומבין, אהב לעזור לכולם, דאג לבני משפחתו ותמיד שמר על קשר עם חברים מהעבר.
ב-ב' בשבט תשס""ב (15.1.02) נתבשרנו בבשורת איוב על מותו הטראגי של הבן והאח היקר עמוס ז""ל. נקבר בו ביום בבית העלמין שריגים."
גיל: 41
תאריך לידה עברי: א' תמוז תשי"א
תאריך פטירה עברי: ב' שבט תשב"ס
תאריך פטירה: 15.01.2002
חזרה