להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

פרדי רס

"רס""ל רס פרדי ז""ל, בן דניס וג'ק, נולד בפריז שבצרפת ב- 8.5.1961. בן בכור להוריו.
ילדותו היתה ילדות רגילה וללא אירועים יוצאי דופן, פרט לעובדה שגדל בשכונה בה אירעו התנקשויות בין יהודים לערבים. היהודים חיו אז בתחושה מסוימת של חוסר ביטחון, ובפרדי פיעמה כל הזמן השאיפה לעלות לארץ. בשנה ה-16 לחייו החליט, בניגוד לרצון הוריו, לעלות לארץ. בארץ נקלט, במסגרת ""עליית הנוער"", בפנימייה באזור נתניה. כעבור שנה נאלץ לשוב לצרפת, נוכח בעיות במשפחה, אך בגיל 18, בהגיעו לגיל הגיוס, נטש, ועלה לארץ גם הפעם בגפו, בהוכיחו נחישות ולב גדוש אהבה לישראל.
עם גיוסו, התנדב ליחידת הצנחנים, ואת שירותו בצה""ל סיים כמ""כ בצנחנים. למרות הבדידות והתקופה הקשה בעת שירותו כחייל - לא פגה מלבו האהבה לארץ, הנאמנות לה ולאידיאלים שהוליכוהו לארץ.
כשנה לאחר שחרורו, התנדב פרדי לימ""מ (היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור), מתוך אמונה עמוקה שהיהודים חייבים להישמר מכל פגע, ומחובתו לתרום את תרומתו ככל יכולתו לביטחון העם.
בגיל 22 נשא אישה, וכעבור שנתיים נולד להם בן בשם אייל. היה זה היום המאושר ביותר בחייו. הוא, האב הצעיר בן ה- 24 חש שהגשים את עצמו לחלוטין. הוא, ששנים כה רבות חי בגפו ובודד, השכיל להקים את קינו המשפחתי, משפחה משלו. לצערו לא זכה פרדי להנות זמן רב ממשפחתו.
כעבור שנה ושלושה חודשים להולדת בנו יחידו, בישרו לו על השתתפותו בקורס קצינים.
אביו הגיע לארץ מצרפת כדי לברכו לרגל הבשורה, אך ב- 10/6/1986, שלושה ימים לפני צאתו לקורס קצינים, הסיע את אביו לשדה התעופה, ובדרכו חזרה הביתה, במרחק של דקות ספורות מהבית, מצא את מותו בתאונת דרכים.
בן 25 היה במותו. השאיר אחריו אישה וילד. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.
""יהי זכרו ברוך"""
גיל: 25
תאריך לידה עברי: כ"ב אייר תשכ"א
תאריך פטירה עברי: ג' סיון תשמ"ו
תאריך פטירה: 11.06.1986
חזרה