להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

ניסים טולדנו

"ניסים טולדנו, בן אודט ויהודה, נולד בקריית טבעון, אשר בה גם גדל והתחנך, עד שסיים בהצטיינות את לימודיו בביה""ס התיכון בפנימיית ""אחוזת ילדים"" בחיפה, במגמת חשמל.
ניסים אהב מאוד נגרות וכדורגל והיה בחור צנוע ושקט.
התגייס למשמר הגבול ושירת כלוחם. בתעודת השחרור צוין ניסים כחייל מסור במיוחד, עם התנהגות טובה מאוד. מפקדיו העריכו אותו כחייל טוב וממושמע, יעיל ומסור, אחראי מאוד בעבודתו.
את שירות הקבע עשה במסגרת בסיס מג""ב בלוד, שם הכיר את רבקה לה נישא, ונולדו להם נטלי ושי, שהיו עבורו כל עולמו.
שמחת החיים הופסקה לאחר שהתברר כי ביום 13.12.92 בשעה 4 לפנות בוקר עשה ניסים את דרכו מבית הורי אשתו לכיוון הבסיס, מהלך שנקטע ע""י מחבלים שחטפו את ניסים והובילו אותו לאזור מעלה אדומים, שם רצחו אותו בדם קר.
מייד עם היוודע דבר החטיפה, נערכו כוחות הבטחון של ישראל לחיפושים במקומות שונים בארץ, אך ניסים לא נמצא בחיים. המחבלים דרשו עבור שחרורו של ניסים את שחרורו של השיח יאסין, אך הדבר לא התאפשר. ביום 15.12.92 נמצאה גופתו של ניסים באזור מעלה אדומים.
החוטפים והרוצחים נלכדו כעבור מספר חודשים, נשפטו ונדונו למאסר עולם. בעת המשפט סיפרו החוטפים כי לשאלתם מה היתה בקשתו האחרונה בטרם יירצח - הוא ענה, שכל מבוקשו הוא למות כשהוא לבוש במדים, דבר המראה על נאמנותו למדינה וגאוותו על ששירת את מג""ב עד יומו האחרון.
לאחר הירצחו נכתב ספר תורה לזיכרו, הוקם בית כנסת על שמו בבסיס מג""ב בלוד, ובכל חג סוכות נערך טורניר קט-רגל לזיכרו של רס""ב ניסים טולדנו הי""ד."
גיל: 30
תאריך לידה עברי: ח' ניסן תשכ"ב
תאריך פטירה עברי: כ' כסלו תשנ"ג
תאריך פטירה: 16.12.1992
חזרה