להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

מסגנאו אלי מלסה

"מסגנאו נולד בכ""ה באב תשמ""ה 12.8.1985 בכפר אילה באתיופיה, עלה לארץ בגיל 6. למד בבית הספר היסודי, כתות א'-ו', בשלומי. את חטיבת הביניים, כתות ז'-ט', למד בבית הספר שפירא שבנתניה ובמרכז הנוער הממ""ד שבנתניה סיים כתה י""ב.
אלי למד בכיתה בגרותית במגמת חשמל, היה תלמיד ערכי מאוד, מצטיין בלימודיו. היה רציני שקט ונבון, שקדן ומנומס ואהוד על חבריו לכיתה. הוא אהב לשיר לשמוח ולטייל.
כבר בהיותו בכתות י""א - י""ב, התנדב למשמר האזרחי וחלם לשרת במשמר הגבול. רצונו לשרת במשמר הגבול היה כה עז, שתמיד היה אומר: ""עד שלא אדע שאני מתגייס למשמר הגבול, אני לא מתגייס"". אכן, אחרי תקופה התגייס מסגנאו למשמר הגבול והיה שמח מאוד. הוא שירת במשמר הגבול כ-9 חודשים תוך התלהבות ושמחה שקבל את מה שרצה. בחודשים אלו עבר תקופה לא קלה, כי הייתה זו תקופה של פינוי ישובים יהודיים ותושבים ברחבי הארץ.
מספר ימים לפני מותו היה מסגנאו בבית בחופשה בת 4 ימים. בימים אלה בילה עם הוריו כשהוא מאושר וחיוך נסוך על פניו. בצאתו מהבית ביום ראשון, חזרה לבסיס, התקשר לאביו לשאול לשלומו, פעם נוספת התקשר כשהגיע לבסיס ואמר:"" אבא, אני בסדר הגעתי בשלום"". בחצות הלילה, כשהיה בעמדה עם חבריו, התקשר שוב, דיבר עם הוריו ושאל לשלומם.
לצערנו הרב, ביום שני בתאריך י""ב בחשוון 14.11.2005 בשעה 8:00 בבוקר באו לבית המשפחה להודיע שהבן מסגנאו מת במילוי תפקידו.
מסגנאו ז""ל הותיר אחריו הורים ו-6 אחים ואחיות.
נקבר בבית הקברות הצבאי בנתניה, יהי זכרו ברוך."

גיל: 20
תאריך לידה עברי: כ"ה אב תשמ"ה
תאריך פטירה עברי: י"ב חשון תשס"ו
תאריך פטירה: 14.11.2005
חזרה