להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

יעקב דכוור יוסף

"סמ""ר יעקב דכואר ז""ל, בן סעדא ויוסף, נולד בישראל בכפר פסוטה ב-18.4.1935. ילד שלישי במשפחה בת 4 ילדים.
את לימודיו היסודיים רכש בביה""ס הקתולי בכפר מגוריו, שם למד עד כיתה ט'. על מנת להמשיך את לימודיו התיכוניים היה על משפחתו להעתיק את מקום מגוריו לכפר אחר, דבר שבזמנו היה כרוך בהוצאות רבות. עקב המצב הכלכלי הקשה של הוריו נבצר מיעקב להמשיך את לימודיו. כדי לעזור להורים, עבד בעבודות בניין מזדמנות עם אנשי מקצוע בכפר.
בשנת 1956 החל לעבוד בעבודה קבועה בחברת ""סולל בונה"", שם עבד כפועל בניין.
בשנת 1961 הכיר יעקוב את מי שהפכה להיות אישתו ושותפתו לחיים, גב' קלימנס (ח'ורי) דכואר, איתה התחתן בתאריך 20.10.62 ועמה ניהל חיי משפחה מאושרים עד לפטירתו. מנישואיו נולדו לו שישה ילדים.
בשנת 1974 החליט יעקב לשנות את מקצועו והתגייס למשמר הגבול. בתחילת שירותו הוצב במושב זרעית הממוקם על גבול לבנון, משם עבר לבסיס מג""ב בסאסא. שירת בלבנון בתקופה של מלחמת שלום הגליל. אחר כך הועבר לירושלים וחברון. את שנותיו האחרונות במג""ב שירת בבסיס סאסא בצפון.
יעקוב איש משמר הגבול: היה עובד חרוץ, מלא מרץ, דייקן ומסודר בכל אשר עשה. ביצע את המוטל עליו בנאמנות, במיומנות ובשלמות. היה אהוב על מפקדיו ועמיתיו, יעקב היה אדם שהעריכו מאוד והיו מיודדים עמו מעבר ליחסי העבודה וחלקם הגדול התארחו אצלו בבית ועודם בקשרים טובים עם בני משפחתו.
יעקב איש המשפחה: היה ראש משפחה ובעל אידיאלי, אשר דאג ללא לאות ומעבר לכל חובה חוקית או מוסרית המוטלת עליו למילוי כל צרכי משפחתו, כאלה החומריים, ובעיקר, כאלה שערכם לא יסולא בפז. כל מי שהכיר אותו ושהה במחיצתו הגדירו כאדם בעל מוסר גבוה, איש שוחר שלום ואהבה, אשר קיבל סיפוק גדול ע""י הושטת עזרה לאנשים נזקקים. יעקב היה אדם דתי וירא אלוהים, אשר התמיד להתפלל ולעשות מצוות, ובעיקר להיות אדם טוב. יעקב עשה לילות כימים בכדי שתינתן לילדיו ההזדמנות שלא ניתנה לו, ושיהיה ביכולתם לרכוש השכלה אקדמית. ואכן שלושה מילדיו סיימו בהצלחה את לימודיהם האקדמיים, אך למרבה הצער לא זכה יעקוב להשתתף בטקסי הסיום שלהם.
להנצחת זכרו של יעקב, נקרא על שמו הנכד הראשון שנולד למשפחה לאחר מותו.
""יהי זכרו ברוך"" "

גיל: 53
תאריך לידה עברי: ט"ו ניסן תרצ"ה
תאריך פטירה עברי: כ' שבט תשמ"ט
תאריך פטירה: 27.01.1989
חזרה