להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

יצחק מדינה

"צחי נולד ב-13.10.1984 בבית החולים בעפולה. ילד בלונדיני. היה זה יום שבת ולכן נערכה גם הברית בשבת. בגיל 4 הלך לגן דפנה ובגיל 6 החל את הלימודים בבי""ס גולן בנצרת עילית, סיים כיתה ו' ועבר לחטיבת הביניים ע""ש משה שרת בנצרת עילית ורצה ללמוד גם אלקטרוניקה. הוא הצטיין באנגלית כי אהב את השפה.
מגיל קטן אהב צחי מחשבים. בסיום כיתה ו' כשנשאל ""מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול?"" ענה: ""מתכנת מחשבים"". על פי ספר המחסור אהב לרקוד כמו מייקל ג'קסון והוא רקד בדיוק כמוהו וגם הופיא במתנ""ס. צחי אהב מוזיקה, שירה, כדורסל, קרטה, איגרוף, הוא אהב חיות ואף גידל חתול רחוב והיו לו מספר כלבים.
מכיתה י' התנדב צחי למשמר האזרחי בנצרת עילית וגם כשסיים את המחוייבות האישית שלו הוא המשיך להתנדב עד סוף כיתה י""ב. לאחר הלימודים קיבל צו גיוס ורצה להיות ביחידת הכלבנים.
ב-8.12.03 התגייס למשמר הגבול, עבר טירונות ולאחר מכן הוצב בבסיס ליד ירושלים. הוא אהב את מה שעשה והיתה לו מוטיבציה גבוהה.
צחי היה בחור מאוד נערץ ואהוב על כל חבריו. הוא אהב להתנדב כי ידע שהוא צריך לתרום מזמנו. גם כשחבריו אמרו לו: ""אתה פראייר"", זה לא שינה את התנהגותו. הוא כיבד כל אדם באשר הוא אדם והביא נחת להוריו ולאחיותיו. לא היו לו דרישות ובקשות, הסתפק במועט. היה רקדן, זמר ובליין, אבל הוא הצניע לכת."

גיל: 21
תאריך לידה עברי: י"ז תשרי תשמ"ה
תאריך פטירה עברי: כ' טבת תשס"ה
חזרה