להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

יונתן ורמולן

"רס""ר ורמולן יונתן ז""ל בן הילטיה ומחיל נולד בהולנד. ב-1975, בהיותו בן 4, עלה לארץ עם הוריו והתיישב במושב הנוצרי נס-עמים בגליל המערבי. את גן הילדים ובית הספר היסודי עבר במושב רגבה. בגיל 12 עבר עם הוריו, אחותו נעמי ואחיו יורם לנהריה, שם למד בבית ספר תיכון ""עמל"".
כשהחברים שלו התגייסו אחרי בגרות, יונתן היה מנוע להתגייס בגלל אזרחותו ההולנדית. הוא עבד במשך שנה אצל אביו בנגריה. ב-1990 יונתן עבר לגור בהולנד כדי להכיר את החיים בארץ שבה נולד. אך מהר הבין שליבו שייך לישראל. אחרי חצי שנה בלבד, כאשר החלה מלחמת המפרץ, חזר לישראל כדי להיות עם משפחתו בעת קשה זאת. חזר לעזור לאביו במפעל נגרית המדרגות שבבעלותו והחל את מאבקו לגיוסו לצה""ל.
ב-1993 המשפחה החליטה לחזור להולנד, אך יונתן שקיבל את צו הגיוס שציפה לו ממושכות, החליט להישאר בארץ ולהתגייס כחייל בודד ללא משפחה בגיל 21 לאחר גיוסו שירת ביחידת פלס""ר 500 ארבעה חודשים וסיים מסלול בפלס""ר 785 קורס פיקודי בחיל שריון, לאחר גיוסו הוריו חזרו להולנד וסודר לו, כחייל בודד, שהייה בחופשותיו אצל נתן ונט-הוף, חברו לילדות במושב אושרת ולאחר מכן בקיבוץ חניתה.
בהמשך שירותו יונתן עבר לשהות בחופשותיו אצל חברתו לירון אמינוף ממושב לפידות.
אחרי שחרורו הצליח להגשים את חלומו ולהתגייס ליחידת הימ""מ. עם תחילת השירות עבר לגור במרכז ת""א.
כשנתיים לפני נפילתו עבר לגור במושב בן שמן עם חברתו איה נחום.
ב-28.12.2000 יונתן נקרא לפרק מטעם חבלה, הוא הצליח לנטרלו אך לפני עזיבתו את המקום נפגע ממטען נוסף אשר לא נצפה. המטען גרם למותו של יונתן ושל גשש חייל צה""ל.
יונתן נקבר בקיבוץ חניתה בתאריך 31.12.2000.

""יהי זכרו ברוך לעולמי עולמים"

גיל: 29
תאריך לידה עברי: כ"ט תמוז תשל"א
תאריך פטירה עברי: ב' טבת תס"א
תאריך פטירה: 28.12.2000
חזרה