להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

ארנון רדיע

"רס""ר ארנון רדיע ז""ל, בן סעיד ויונה, נולד ב-1945 בתימן, כבן בכור למשפחה בת שישה ילדים. כשעלה ארצה עם משפחתו במסגרת ""מרבד הקסמים"", הם היו רק שני בנים, בארץ נולדו עוד 4 ילדים. כאח בכור סייע להוריו ולאחיו. הוא סיים את לימודיו בבי""ס הממלכתי דתי בשער אפריים ולאחר מכן המשיך את לימודיו התיכוניים בבי""ס חקלאי ""עיינות"" עד 1961. בזמנו הפנוי עסק בספורט, במיוחד בכדורגל. מפגשיו החברתיים היו במסגרת חבריו מהמושב ומהעבודה.
בשנת 1963 התגייס לצה""ל. עד שחרורו ב-1965 שירת בחיל הנדסה. שהה באזרחות 5 שנים והחליט להתגייס למשטרה.
ב-1970 התגייס למשטרה וביקש להיות מוצב בתחום החבלה, מאחר והוא בא מחיל הנדסה. הוא עבר קורס חבלה במשטרה והוסמך כחבלן. באחד האירועים אף הוענק לו פרס מאת עיריית נתניה על אומץ ליבו ומסירותו. במסגרת פעילותו הרבה בפירוק מטענים הציל אזרחים רבים.
במקרה אחד כשהגיע לחוף הרחצה ראה התקהלות, כשהתקרב למקום הבחין בקופסת סיגריות, בה היה מטען חבלה. בקור רוח הרחיק את האנשים מהמקום ובה בעת, פירק את המטען ללא אמצעי מיגון. תושייתו ואחריותו הרבה מנעו אסון כבד.
ארנון תכנן את עתידו במושב שער אפריים, קיבל בית, שיפצו והכינו לקראת נישואיו, אך אסון צור קטע תוכניות נפלאות אלו.
במהלך מלחמת שלום הגליל, נרתמו חבלי משטרת ישראל לשירות בלבנון. ארנון, אשר ניחן ברוח התנדבות מיוחדת במינה, התנדב להחליף את חבירו ליחידה שנדרשו לשרת בצור וכהרגלו נענה לבקשתם. בהמיתו להסעה לפעילות מבצעית, החריד פיצוץ עז את שטח המחנה ובנין הממשל קרס. באירוע זה נהרגו 78 איש. ארנון נקבר תחת ההריסות וגופתו חולצה אחרונה מהמבנה.
הובא לקבורה בעיר נתניה, בחלקה צבאית.
חבריו ליחידת החבלה במשטרה החליטו להנציח את חברם בתערוכת חבלה, ללימוד חבלנים צעירים וביקור אזרחים.
מפקדו אמר עליו: ""המנוח היה חבלן מסור לעבודתו, בעל מוסר עבודה גבוה. היה נשאר בתפקיד מעבר לשעות המקובלות, בראש המתנדבים, וסייע לחבריו בעבודה"".
""יהי זכרו ברוך לעולמי עד""."
גיל: 37
תאריך לידה עברי: תש"ו
תאריך פטירה עברי: כ"ה חשוון תשמ"ג
תאריך פטירה: 12.11.1982
חזרה