להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

הלל מישייב

"הלל נולד למזנטו וליוחאי בכ""ט באב תשכ""ב, 29.08.1962, בקווקז. על פי המסורת הרווחת במשפחה, מייחסים יהודי קווקז את מוצאם לשושן בירת פרס ולאבותיהם - את נס פורים. יתר על כן, אומרת מזנטו, כי היא נצר למחבר מגילת אסתר.
בחודש נובמבר שנת 1975 הצליחו בני משפחת מישייב, על שבעת ילדיהם, לעלות לישראל. הלל היה בגיל בר מצווה. תוך חודשים ספורים למד עברית והסתגל בקלות לאורח החיים במולדת החדשה. נהג לחזור פעמים רבות על המילים: ""הלוואי והייתי נולד פה"". תחילה למד בפנימיה דתית בבני ברק. אחר כך למד במגמת מכונאות רכב וכלים כבדים בבית ספר מקצועי ""עמל מגידו"". אומר יוחאי אביו: ""תכונותיו המיוחדות של הלל היו יכולת ההסתגלות ויכולת הלימוד שלו. הוא השתלב כה יפה כאן"".
בגיל שבע עשרה שנים ומחצה, בנובמבר 1979, התגייס הלל לצה""ל. תחילה הוצב בחיל רגלים. למרות קומתו הממוצעת ומבנה גופו הצנום, היה חסון ובעל רצון חזק. בטירונות שיבח המפקד דווקא את יכולת עמידתו באימונים הקשים, בעוד חבריו, המתנשאים לגובה מרשים וכביכול חזקים ממנו, כושלים. כעבור כחצי שנה, ביקש לעבור למשמר הגבול. הלל אהב את החיל ושירת במסירות בפלוגה כ', יחד עם חברו מילדות, אברהם ז""ל.
בעיצומה של מלחמת שלום הגליל השלים הלל את שירות החובה. על פי צו הוארך שירותם של כל החיילים הסדירים בחודשיים נוספים. על פלוגה כ' הוטלו בלבנון מטלות מגוונות- החל מפעולות ביטחון שוטף ועד לשמירת הסדר וטיפול באוכלוסייה אזרחית בערי האויב. מפקדת משמר הגבול שכנה בבית המימשל בצור. הבית שימש כבסיס מינהלי ואכסניה כאחד.
בליל כ""ה בחשון תשמ""ג, 11.11.1982, רחש המקום פעילות שגרתית. בשעת בוקר מוקדמת שב הלל ממשמרת לילה ושכב לנוח. לפתע התמוטט הבניין. הכוחות הישראלים בצור פתחו בפעולת חילוץ זהירה, אך מאומצת. ככל שהתקדמו בסילוק הררי הבטון והלבנים, כן התגלו ממדי האסון. שבעים וחמישה אנשים מזרועות הביטחון, ביניהם הלל, נספו. החקירה המסועפת לא העלתה סיבה ודאית לאסון. ההשערה המקובלת היא, כי מחבל מתאבד שילח לעבר הכניסה מכונית ממולכדת. למרות שהמחבל נורה על ידי השומר, לא נמנעה התאוצה וההתפוצצות של המכונית, והבניין קרס.
כך כתב המפקח הכללי אריה איבצן: ""משטרת ישראל שכלה שלושים וארבעה מאנשיה. רובם מפלוגה כ' של משמר הגבול. אין לנו ניחומים למשפחות השכולות. דגלה של משטרת ישראל יהיה מורכן היום לזכר אנשיה שנפלו במשימת ביטחון ישראל"".
הלל נטמן בחלקה הצבאית בבית העלמין של מגדל העמק. השאיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות.
יהי זכרו ברוך!"
גיל: 20
תאריך לידה עברי: כ"ט אב תשכ"ב
תאריך פטירה עברי: כ"ה חשון תשמ"ג
תאריך פטירה: 11.11.1982
חזרה