להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אהוד (יהודה) מלכא

"מפקח יהודה אהוד מלכא, בן אברהם וסוזי, נולד ב 4.10.62 בישראל. אהוד רכש את השכלתו היסודית בבית הספר ""נתיבות"" בבאר שבע ובבית ספר ""יעלים"" באילת. את השכלתו התיכונית רכש בתיכון מקיף ד' בבאר שבע.
מילדותו היה ילד חביב וחייכני. מעולם לא כעס. היתה לו אהבה לכל אדם. תמיד מיהר לסייע לידידיו ולכל מי שפנה אליו. אהבה מיוחדת היתה לאהוד להוריו. במיוחד אהב את הנכד הראשון למשפחתנו.
ב-31.1.81 התנדב אהוד לשרת במג""ב. סיים קורס טירונים בבסיס האימונים החיילי-בית חורון וקורס מפקדי כיתות בצה""ל.
ב-1983 סיים בהצלחה קורס קציני אג""מ. בהיותו שוטר בשירות סדיר, גילה מוטיבציה ומנהיגות. היה מקובל מאוד על מפקדיו ודואג לעזור לכל בעיה אישית שהיתה מתעוררת אצל כל אחד מפקודיו. במשך שירותו, מילא שורה של תפקידים - בהדרכה וכאיש מבצעים. בהתחשב בהשכלתו וכישוריו הצטרף לסגל המדריכים בבית ספר לשוטרים בבית חורון. מפקד בית הספר נהג להגדירו כבחור מחונן ובעל גישה טובה לבני אדם. הוא קודם בהדרכה מקורס שוטרים לקורסים פיקודיים מתקדמים. שירת בתפקידים מבצעיים במג""ב. היה קצין מוכשר ואחראי, הדואג בעיקר לפיקודיו. כשהיה חוזר מהשטח, ובעיקר מפעילות בלבנון היה אומר: ""אבא בנס אנחנו לא נפגעים בארץ ארורה זו"".
ביום קרות התאונה נתבקש אהוד לצאת לחופשה, לבקר את אביו שהיה מאושפז בבית החולים, אולם אהוד החליט שעליו להיות בסיור מבצעי עם פקודיו ולא להכביד על המערכת. במהלך הסיור נפגע בתאונה קשה, וכעבור יומיים - ב-31.10.85 - נפטר מפצעיו בתל השומר. השאיר הורים, אחות ושני אחים.
לזכרו של אהוד ועוד חברים מיחידתו, הוקמה אנדרטה ליד קבוץ יד מרדכי. אביו של אהוד, תנ""צ אברהם מלכא, חיבר ספר דרשות וקינות לזכרו של יהודה-אהוד מלכא, שנקרא ""וזאת ליהודה"", ""יהי זכרו ברוך"".
גיל: 23
תאריך לידה עברי: ו' תשרי תשכ"ג
תאריך פטירה עברי: ט"ז חשוון תשמ"ו
תאריך פטירה: 01.11.1985
חזרה