להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אברהם ששון

"סמ""ש (סמל שני) ששון אברהם ז""ל, בן קלרה ומנחם, נולד ביוון בעיר פיראוס ב- 7.4.1930. בן זקונים ולו שלוש אחיות ושני אחים.
עם פרוץ מלחמת העולם השנייה ופלישת הגרמנים ליוון ב- 1943, נלקחו אביו ואחיו למחנה ריכוז בפולין, ומשם לא חזרו. אברהם הסתתר עם אחיותיו אצל משפחות נוצריות, עד תום המלחמה. ב- 1945 נאספו כל היתומים ועלו לארץ ישראל במסגרת עליית הנוער, ונקלטו בחברת עליית הנוער במשק פועלים בחדרה, יחד עם עוד קבוצת יתומים מיוון. שם הוא פגש את רעייתו לעתיד, מזל, שעלתה לארץ בשנת 1946 והיתה אף היא ניצולת שואה. עם פרוץ מלחמת העצמאות התגייס ל""הגנה"" והשתתף בהגנה על היישובים מול מתקפות הערבים. הצטרף לגרעין נוער ""איתנים"" של יוצאי יוון ותורכיה, אשר התארגן להתיישבות חקלאית.
ב- 1948 עלה להתיישבות חקלאית ועזר בהקמתו של מושב טל שחר אשר נמצא בשפלת יהודה והיה ליישוב ספר. באותה שנה התחתן עם מזל. נולדו להם ארבעה ילדים: שלושה בנים ובת. אברהם עסק בחקלאות על כל גווניה - גידול מטעים, גידולי שדה, גידול פרות ותרנגולים. כמו כן הקים חממת פרחים והיה ליצואן פרחים מצטיין. בנוסף לכך עסק בחיים הציבוריים בכפר, במפלגת העבודה ושימש כמזכיר הכפר ונושא באחריות לפיתוח וקידום המושב. אברהם אהב את החקלאות ועבד את אדמתו בנאמנות ובחריצות.
איש משפחה חם ואוהב לרעייתו מזל ולארבעת ילדיו: מנחם, אסתר, שמואל ויאיר.
לאחר מלחמת יום הכיפורים התגייס למשמר הגבול ושימש כרב""ש (רכז ביטחון שוטף) במושב. הוא היה אחראי על השמירה והביטחון ביישוב, דאג לסיורים, מיטווחים ומרדפים אחרי מסתננים. כמו כן הפעיל את כיתת הכוננות ביישוב ודאג לתושבי הכפר ולקשר חם עם משטרת בית שמש ומפקדת גזרת יהודה במג""ב.
אברהם היה ציוני שמאמין בביטחון בארצו ותרם לכך בשירותו במג""ב.
נפל בעת שירותו, עקב דום לב. הותיר אחריו אשה וילדים. בן 51 בנופלו.

"יהי זכרו ברוך"
גיל: 51
תאריך לידה עברי: ט' ניסן תר"צ
תאריך פטירה עברי: כ"ח כסלו תשמ"ב
תאריך פטירה: 25.12.1981
חזרה