להזמנת סיור במרכז ההנצחה
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

*שדות חובה טלפון לבירורים: 04-9116486
אישור לסיור או אופציות חלופיות, יתקבלו במייל
עמותת הכומתות הירוקות
maintitle-logo

יזכור ללוחמי מג"ב

אבי הרשקוביץ

"אבי נולד בשכונת שפרינצק בחיפה במוצאי שבת 12.5.1984, להוריו המבוגרים הרברט (הרי) וביאנקה הרשקוביץ. בספטמבר 1984 עבר לגור עם הוריו בקרית ים, מקום בו התגורר עד למותו. את ילדותו המאושרת בילה בקרית ים, מוקף בחברים, שעם רובם נשמרו קשרי החברות עד למותו.
את בית הספר היסודי סיים אבי בבית הספר ""אורים"" בקרית ים, כתלמיד מקסים ומצטיין. הוא המשיך את הלימודים בתיכון ""רודמן"" וסיים בשנת הגיוס. בזמנו החופשי עבד בכל מיני עבודות מזדמנות: כסדרן בלונה פארק, להקות מוזיקליות באירועים ובמכירות.
אבי גויס לצה""ל ב-1.11.2002. בגלל היותו בן יחיד, היתה לו האפשרות לשרת כחייל לא קרבי, אבל הוא לחץ על ההורים בכדי שיחתמו לו שיוכל לשרת ביחידה קרבית. הוריו סרבו ואבי ברח מהצבא ולא הסכים לחזור ללא חתימת ההורים. ההורים נכנעו ואבי היה לחייל לוחם. בתחילה שירת אבי בחיל האויר בבסיס רמות נפתלי ורמת דוד ולאחר מכן כלוחם משמר הגבול בבסיס טול כרם וחריש. בבסיס חריש הוא הרגיש מצויין ועל אף קיפוח מצד מפקדו הוא המשיך בגלל שאהב את הצבא, את משמר הגבול ואת חבריו ליחידה.
ביום שבת 9.7.2005 בשעה 5:30 בבוקר, בעת שחזר מפעולה מבצעית בקו התפר, התהפך הג'יפ שבו נסע והוא נהרג במקום.
אבי היה ילד מצויין, שקט וישר כמו סרגל. ילד אהוב על ידי הוריו, חבריו וכל מכיריו. אבי רצה ללמוד בסיום הצבא ולהיות כמו כל אזרח, בלי דרישות מופרזות. אך הגורל רצה אחרת ואבי נהרג בגיל 21. נולד ונהרג בשבת, כמו צדיק.
הותיר הורים, בוכים וכאובים, את אחותו ואת כל החברים שכל כך מתגעגעים אליו.
יהי זכרו ברוך."
גיל: 21
תאריך לידה עברי: י"א אייר תשמ"ד
תאריך לידה: 13.05.1984
תאריך פטירה עברי: ב' תמוז תשס"ה
תאריך פטירה: 09.07.2005
חזרה